Jak chronić piersi w trakcie uprawiania sportu?

wygodaWiększość kobiet, zwłaszcza tych posiadających duży biust odczuwa ból w klatce piersiowej w trakcie uprawiania sportu. Ale nie tylko! Panie z rozmiarem A mają ten sam problem! Z tą dolegliwością szczególnie borykają się amatorki biegania.
Problem odczuwania bólu podczas uprawiania aktywności fizycznej zainteresował dr Nicola Brown z Uniwersytetu w Portsmouth. Na skutek czego przebadała ona grupę 1300 kobiet mających wystartować w maratonie. Celem tego badania, było ustalenie tego, jak często kobiety odczuwają ból piersi w trakcie biegania.
Kobiece piersi zbudowane są w głównej mierze z tłuszczu. Nie mają żadnego solidnego wsparcia, np. w postaci mięśni. W związku z czym podczas szybkiego marszu czy biegu żyją swoim życiem i “kiwają się: z jednej strony na drugą.
W sumie pokonują drogę ok. 20 cm. Jeżeli regularnie uprawiasz sport musisz zadbać o odpowiednie “uzbrojenie” czyli porządny stanik podtrzymujący biust! sporterZaleca się noszenie tzw. biustonoszy kompresyjnych, które przyciskają piersi do siebie i do ciała, tak aby wszystko tworzyło spójną całość. Oczywiście wszystko zależy od tego, jaki masz rozmiar biustu! Jeżeli jesteś posiadaczką miseczki A wystarczy zwykły top. Jego minusem jest jednak, to że piersi nie wyglądają w nim zbyt dobrze.. Plusy? Przystępna cena. Dobrze dobrany stanik sportowy nie powinien powodować odparzeń i obrażeń. Dlatego przed zakupem dokładnie mu się przyjrzyj. Zwróć uwagę na jakość wykonania. Ramiączka, pasek pod biustem, miseczki. Zadbaj o każdy detal! W końcu biustonosz jest tak jakby Twoja druga skórą.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *